تیتر اخبار | < بایگانی
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی:
در امر آموزش آنچه اهمیت ویژه دارد مسئله «تفقه در دین» است
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی:
برگزار شدن یا نشدن مراسم محرم باید از جایگاه فقاهت اعلام شود

دیگر اخبار
شروع درس خارج فقه آیت الله العظمی جوادی آملی در سال تحصیلی جدید

شروع درس خارج فقه آیت الله العظمی جوادی آملی در سال تحصیلی جدید

پیام آیت‌الله العظمی جوادی آملی به مراسم افتتاحیه حوزه علمیه ابهر (زنجان)

پیام آیت‌الله العظمی جوادی آملی به مراسم افتتاحیه حوزه علمیه ابهر (زنجان)

پیام تسلیت آیت الله العظمی جوادی آملی در پی ارتحال آیت الله صانعی

پیام تسلیت آیت الله العظمی جوادی آملی در پی ارتحال آیت الله صانعی

پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به همایش بین المللی

پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به همایش بین المللی "اخلاق، الهیات و بلایای فراگیر"

در امر آموزش آنچه اهمیت ویژه دارد مسئله «تفقه در دین» است

در امر آموزش آنچه اهمیت ویژه دارد مسئله «تفقه در دین» است

نمایشگر دسته ای مطالب
شناسه : 11608239
گفتگو با مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء؛


پایگاه اطلاع رسانی اسراء: مصطفی امرائی مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء در خصوص غرفه انتشارات اسراء در سی و یکمین و آثار ارائه شده در این غرفه به ایراد توضیحاتی پرداخت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: مرکز بین المللی نشر اسراء وابسته به بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء و متولی چاپ، نشر و توزیع آثار آیت الله العظمی جوادی آملی، مانند سالهای گذشته حضور فعالی در نمایشگاه کتاب تهران دارد و به عرضه محصولات متنوع خود در حوزه نشر مکتوب و دیجیتال می پردازد.

 مصطفی امرایی مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی بنیاد اسراء؛ به معرفی آثار جدید منتشر شده و تشریح  مهم ترین برنامه های مرکز نشر اسراء در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخت.

وی با بیان این مطلب که این مرکز نشر با بیش از 330 اثر در نمایشگاه کتاب امسال حضور خواهد داشت، اظهار داشت:  مرکز بین المللی ترجمه و نشر اسراء امسال نیز در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران میزبان مخاطبین محترم هست، این مرکز از سال 74 به عنوان تنها متولی تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی جوادی مشغول فعالیت است و امسال که سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب را داریم، این انتشارات همچون سنوات قبل با بیش از 170 اثر مکتوب به زبان فارسی ، 40 عنوان کتاب به زبان عربی و همچنین 120 اثر دیجیتال درنمایشگاه حضور خواهد داشت که  24 عنوان کتاب از آثار جدیدی است که در نمایشگاه عرضه می شود.

مصطفی امرایی در معرفی آثار جدید این مرکز در نمایشگاه امسال گفت: مجلدات 43، 44، 45 تفسیر «تسنیم» و رحیق مختوم جلدهای 19 و 20 از مهم ترین آثاری است که با تلاش پژوهشگران بنیاد اسراء، به نمایشگاه امسال رسیده و به مخاطبان این حوزه ها عرضه می شود؛ از دیگر آثار جدید می توان به مجلدات نهم و دهم ادب فنای مقربان شرح زیارت جامعه کبیره، مجلداتی از کتاب سروش هدایت، کتاب امامت و کتاب صوم و خیارات با موضوع فقهی نیز اشاره کرد.

مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء  در بخش دیگری از این مصاحبه به استقبال کم نظیر مردم از کتاب مفاتیح الحیات اشاره داشت و گفت: کتاب مفاتیح الحیات، از پرمخاطب ترین کتاب دردوران بعد از انقلاب است که تا کنون بالغ بر یک و نیم میلیون تیراژ داشته است و با توجه  به استفاده عمومی این کتاب، این مرکز تمام همت خود انجام داده و علاوه بر حفظ  کیفیت و استفاده از مرغوبترین مواد در طراحی و چاپ آن، هیچ گونه افزایش قیمتی بعد از 256 دوره چاپ 5 هزار جلدی،  از چاپ اول در سال 92 تا کنون نداشته و  با توجه به تورم سالهای اخیر و علی رغم مشکلات اقتصادی در صنعت چاپ و کاغذ، اما نسبت به حفظ قیمت و توان خرید کتاب اقدام شایسته انجام داده است.

وی در مورد زیرساخت های پیش بینی شده برای سهولت ارائه خدمات به مراجعه کنندگان به غرفه نشر اسراء از سوی آن مرکز، بیان داشت: با توجه به تجربه حضور ما در نمایشگاه های بین المللی داخلی و خارجی و اهمیت غرفه سازی در نمایشگاه ها، این مرکز امسال نیز به غرفه سازی با توجه به نیاز مخاطبین و بازدیدکنندگان اقدام کرد و کمتر غرفه هایی در نمایشگاه های بین المللی تهران را می بینید که به غرفه سازی اهتمام جدی داشته باشند؛ ما ضمن تبیین طراحی مناسب جدید و چشم نواز، نسبت به چینش آثار و سهولت دسترسی بازدیدکننده به اثرنیز تمهیداتی اندیشیدیم و با جدا سازی فضای کتابها از بخش فروش از جمله این اقدامات است، فضای اصلی غرفه همانند یک کتابخانه علمی دیده شده و می توان به قفسه کتابها بدون هیچ مزاحمتی برای خرید، نسبت به مطالعه یک موضوعی و مبحثی از کتاب اقدام و چنانچه آن کتاب بتواند پاسخگوی نیازهای علمی و فکری او باشد، نسبت به خریدش اقدام کند. مراجعه کنندگان اگر بعد از تورق کتاب به این نتیجه رسیدند که نسبت به خرید آن کتاب اقدام کند، بارکد هایی در قفسه ها در دسترس آنها قرار گرفته که دیگر نیاز به یادداشت برداری نام کتابها ندارند، و پس از جمع آوری بارکد کتاب ها، به صندوق فروش مرکز نشر که خارج از غرفه تعبیه شده مراجعه می کنند و به سرعت، بارکد ها توسط بارکد خوان خوانده می شود و کتاب به مشتری داده می شود.

همچنین تمامی علاقه مندان به آثار علامه جوادی آملی می توانند آثار را با 15 درصد تخفیف نقدی دریافت نمایند و 10 درصد قیمت پشت جلد کتابها نیز به عنوان بن هدیه خرید از سامانه جامع الکترونیک ایران به عزیزان داده می شود.

یکی دیگر از خدمات مرکز نشر در این نمایشگاه، ، مبحث انتقال کتب زمان خرید هست که ما به مشتریانی که تعداد زیاد کتاب خرید کنند و امکان انتقالش به صورت فردی برای آنها وجود نداشته باشد، پس از فاکتور و اخذ آدرس، همان روز توسط پیک رایگان برای آنها ارسال می شود.

وی درباره تولید آثار مرکز نشر اسراء به زبان های بین المللی نیز گفت: ترجمه و تولید این اندیشه در کشورهای ثانوی مخصوصا در جهان اسلام از دیگر برنامه های این مرکز می باشد که در همین زمینه تلاش شده با تاسیس مرکز الطباعه و النشر الاسراء در بیروت بتوانیم آنچه در حوزه مکتوبات به فارسی تولید و در دسترس قرار گرفته، به سرعت ترجمه و در دسترس جهان اسلام قرار دهیم. هم اکنون بیش از 16 جلد از کتاب شریف تسنیم یعنی تا پایان سوره آل عمران ترجمه و به مخاطبین عرضه شده است همچنین مجلدات ادب فنای مقربان، شرح زیارت جامعه کبیره،  دقیقا همطراز با فارسی به عنوان 10 جلد عربی تولید و در دسترس قرار گرفته است. با توجه به اینکه خیلی از موضوعات کتاب های تک جلدی هستند و مورد استقبال در کشورهای هدف نیز قرار گرفته اند، بیش از 18 عنوان اثر به زبان های عربی و انگلیسی و اردو ترجمه و عرضه شده است.

گفتنی است سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 12 تا 22 اردیبهشت ماه 1397 با شعار «نه به کتاب نخواندن» در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود.