تیتر اخبار | < بایگانی
حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی:
آیت‌الله هاشمی، در هر موقعیتی بر اعتدال، تأکید داشت
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی:
وحی را به عنوان منبع اصیل معرفتی باور کنیم
همزمان با آئین رونمایی از دو کتاب «فطرت» و «معاد»؛
پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به مراسم گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه
شاخصه های برتری رسول اکرم بر پیامبران(3)؛
دو ویژگی خاص پیامبر گرامی اسلام(ص)
آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق بیان داشتند:
جامعه جاهلی گرفتار عمل به گمان و تبعیت از هوای نفس است
به مناسبت 24 آبان ماه، روز بزرگداشت علامه طباطبایی؛
خُلق قرآنی علامه طباطبایی در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی:
قیام عاشورا؛ الگویی برای تحقق اقتصاد عادلانه
حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی بیان کرد:
قرآن کتاب زندگی است/لزوم پرداختن به مدل‌‎های زیست قرآنی

دیگر اخبار
لزوم الگو گرفتن جامعه اسلامی از حضرت صدیقه کبری (س)/باید ائمه(ع) را جهانی بدانیم و آنها را جهانی معرفی کنیم

لزوم الگو گرفتن جامعه اسلامی از حضرت صدیقه کبری (س)/باید ائمه(ع) را جهانی بدانیم و آنها را جهانی معرفی کنیم

کلام ائمه(ع) تفسیر آیات قرآن است/ علاقه و محبت مردم به قرآن و عترت سرمایه است

کلام ائمه(ع) تفسیر آیات قرآن است/ علاقه و محبت مردم به قرآن و عترت سرمایه است

کرسی مناظره بررسی «دیدگاه آیت الله جوادی آملی درباره ماهیت علم دینی» برگزار شد

کرسی مناظره بررسی «دیدگاه آیت الله جوادی آملی درباره ماهیت علم دینی» برگزار شد

پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به همایش «نقش اندیشه‌های فلسفی در گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب»

پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به همایش «نقش اندیشه‌های فلسفی در گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب»

جريان مهدويت يك دلدادگی، سرسپردگی و شوق لازم دارد/مودت اهلبیت باید در انسان، ملکه شود

جريان مهدويت يك دلدادگی، سرسپردگی و شوق لازم دارد/مودت اهلبیت باید در انسان، ملکه شود

حضرت زهرا(س) اسوه جوامع بشری است/ ضرورت معرفت و تأسي به سنت و سيرت حضرت زهرا(سلام الله عليها)

حضرت زهرا(س) اسوه جوامع بشری است/ ضرورت معرفت و تأسي به سنت و سيرت حضرت زهرا(سلام الله عليها)

نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 6657338
آيت الله العظمی جوادی آملي:


پايگاه اطلاع‌رساني اسراء: جمعی از اعضای سپاه پاسداران با حضور در حسينيه احمدآباد شهرستان دماوند با آيت الله العظمي جوادي آملي ديدار و گفتگو كردند، معظم له در این دیدار بیان داشتند: پيامبر را اُسوه خود قرار بدهيد اگر این کارها را انجام دادید اصلاً نگران نباشيد چراکه يقيناً پيروزيد. اين راهي را كه مي‌رويم ان‌شاءالله حق است و اميدواريم ذات اقدس الهي همه ما را تأييد كند و هر دشمني از هر جايي بخواهد آسيبي به اين نظام برساند ذات اقدس الهي او را به عذاب اليم گرفتار كند.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني اسراء: جمعی از اعضای سپاه پاسداران  با حضور در حسينيه احمدآباد شهرستان دماوند با آيت الله العظمي جوادي آملي ديدار و گفتگو كردند.

آيت الله العظمي جوادي آملي در اين ديدار ضمن تسلیت ايام شهادت امام محمد باقر(ع) با اشاره به حديثي از آن امام همام، تأسّي از آن ذوات مقدس را مورد تأكيد قرار دادند و بيان داشتند: مسئله مهمّي كه همه مسئولان مخصوصاً شما عزيزان باید در نظر داشته باشید این است خدا فرمود من یک ترازو نازل كردم تا شما خودتان را با ترازوي الهي بسنجيد. وجود مبارك امام باقر(ع) به جابر كه از اصحاب خاصّ اوست فرمود خودت را با قرآن بسنج، قرآن ترازو و  سنجش است و سنگ این ترازو هم حق است؛ قرآن هم مي‌گويد: ﴿وَ الْوَزْنُ يَوْمَئِذٍ الْحَقُّ﴾ يعني حق و حقيقت را يك طرف مي‌گذراند و دين و عمل ما را در طرف دیگر مي‌گذارند.

ايشان اذعان داشتند: حالا ما اين حق را كجا پيدا كنيم؟ در قرآن فرمود حق از خداست «الْحَقُّ مِنْ رَبِّكَ» پس حق اين است. ما بخواهيم ببينيم چه كسي حق است؟ آنكه از طرف حق آمده يعني وجود مبارك پيغمبر(ص) فرمود مي‌خواهيد اعمالتان را وزن كنيد حق را بايد ببينيد «الحقّ مع الحق و الحقّ مع علي» اين را هم شيعه نقل كرده هم سنّي «الحقّ مع علي و علي يدور مع الحقّ حيث ما دار». اگر اين مسائل براي ما روشن شد، اگر كلّ عالَم صف ببندند ما دیگر نگران نيستيم براي اينكه يا پيروزيم يا شهيد، اگر شهيد هم شديم پيروزيم.

معظم‌له بيان داشتند: حالا اگر براي ما روشن شد كه حق با ماست دیگر نگران نيستيم كه استكبار چه مي‌گويد، صهيونيسم چه كار مي‌كند، ما بايد بدانيم حق چيست. مطلب ديگر اينكه ما پيرو حقّيم، اما صاحب حق ديگري است و همو به ما گفته برو اين كار را بكن من تو را ياري مي‌كنم!

ايشان تأسّي از پيامبر و اهل بيت(عليهم السلام) را راه پيروزي بر دشمنان دانستند و بيان داشتند: چرا در قرآن در سوره احزاب به ما فرمود ببينيد پيغمبر چه كار كرد و به او تأسّي كنيد؟! وجود مبارك حضرت امير(ع) می فرماید پيغمبر(ص) در شبی كه فردايش جنگ بدر شروع می شد تا صبح كنار درخت با خدا مناجات مي‌كرد كه گويا اصلاً شب عمليات نيست، شب جنگ نيست، اين به همان «الْحَقُّ مِنْ رَبِّكَ» مرتبط بود. هيچ نگران نبود كه جمعيت ما نسبت به آنها قابل قياس نيست، و لذا قرآن با اين بيان به ما مي‌گويد: «لَقَدْ كانَ لَكُمْ في‏ رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ».

آیت الله العظمی جوادی آملی خاطرنشان کردند: اعمال ما باید طوري باشد كه جز حق چيز ديگری نباشد، آن وقت نصرت و پيروزي هم يقيني است. آدم اين زندگي يارانه‌اي را رها مي‌كند و به آن روح و ريحان مي‌رسد، منتها با هوشمندي، دشمن‌شناسي و دقت.

معظم له ابراز داشتند: اينها كه شهيد شدند واقعا نسبت به ما طلب دارند، اينها را همين زيارت عاشورا و اهل بيت(ع) و قرآن تربيت كرده، اگر خداي ناكرده در قيامت جلوي ما را بگيرند كه چرا خون ما را حفظ نكرديد، ما جوابي نداريم، ما در برابر اينها واقعاً مسئوليم.

ایشان تاکید کردند: ما بايد اين چند نكته را عمل كنيم: بايد قرآن را بدانيم و برابر قرآن عمل كنيم و خودمان را با قرآن بسنجيم. راه ما مشخص است؛ شرق و غرب عالَم عليه ما تهاجم بكنند ما نگران نيستيم براي اينكه ما چيزي را از دست نمي‌دهيم، بلكه اگر ما وظيفه‌مان را انجام داديم بسیاری از برکات نصیب ما می شود، ذات اقدس الهي فرمود: «وَ الَّذينَ جاهَدُوا فينا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنا». بخش بعدي هم همان سفارش سوره مباركه احزاب است كه پيامبر را اُسوه خود قرار بدهيد اگر این کارها را انجام دادید اصلاً نگران نباشيد چراکه يقيناً پيروزيد. اين راهي را كه مي‌رويم ان‌شاءالله حق است و اميدواريم ذات اقدس الهي همه ما را تأييد كند و هر دشمني از هر جايي بخواهد آسيبي به اين نظام برساند ذات اقدس الهي او را به عذاب اليم گرفتار كند!