تیتر اخبار | < بایگانی
آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر:
«قرآن» تمام ادیان آسمانی را در زمین تثبیت کرد
آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر بیان داشتند:
اگر جامعه اهل تقوا باشد از هر خطری نجات می‌یابد
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی تبيين كرد:
فلسفه حج و تبیین نسبت این عمل عبادی با انسان مدرن و امروزی
حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق:
اگر کسی اهل استقامت باشد، خداوند روزی او را تأمین می کند
حضور آیت الله العظمی جوادی آملی در حرم مطهر امام خمینی(س)؛
امام راحل پیام قرآن، عترت و اسلام را به جهانیان منتقل کرد
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی‌آملی:
نمایشگاه کتاب می‌تواند ارتباط مولفان را با مخاطبان توسعه بخشد
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی مراسم افتتاحیه کنگره بین...
نظریه عقلانیت وحیانی، سامانه معرفتی برای تولید علوم دینی، حوزوی و دانشگاهی
اثری ارزشمند از آیت الله العظمی جوادی آملی:
کتاب «امامت؛ منشأ حیات خردمندانه بشر» در نمایشگاه کتاب تهران
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی در نشست علمی مطرح کرد؛
رابطه جهان بینی الهی با نظریه علم دینی/ نقش علم دینی در تمدن سازی

دیگر اخبار
همایش ملی المیزان وعلوم انسانی اسلامی با سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی

همایش ملی المیزان وعلوم انسانی اسلامی با سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی

همایش «المیزان و علوم انسانی» با سخنرانی آیت‌الله العظمی جوادی آملی برگزار می گردد

همایش «المیزان و علوم انسانی» با سخنرانی آیت‌الله العظمی جوادی آملی برگزار می گردد

فقر اخلاقی، از عوامل مهم گسترش معضلات اجتماعی است/آبادانی مرزها، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور دارد

فقر اخلاقی، از عوامل مهم گسترش معضلات اجتماعی است/آبادانی مرزها، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور دارد

تبیین نقش انسان در ذلّت و عزّت خود

تبیین نقش انسان در ذلّت و عزّت خود

قرآن کتابی است که برای عاملِ حیّ حاضرِ متکلم است/ همواره حضور خدا را احساس کنید و سوالات خود را از او بپرسید

قرآن کتابی است که برای عاملِ حیّ حاضرِ متکلم است/ همواره حضور خدا را احساس کنید و سوالات خود را از او بپرسید

همایش «المیزان و علوم انسانی» با سخنرانی آیت‌الله العظمی جوادی آملی برگزار می گردد

همایش «المیزان و علوم انسانی» با سخنرانی آیت‌الله العظمی جوادی آملی برگزار می گردد

نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 11608239
گفتگو با مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء؛


پایگاه اطلاع رسانی اسراء: مصطفی امرائی مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء در خصوص غرفه انتشارات اسراء در سی و یکمین و آثار ارائه شده در این غرفه به ایراد توضیحاتی پرداخت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: مرکز بین المللی نشر اسراء وابسته به بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء و متولی چاپ، نشر و توزیع آثار آیت الله العظمی جوادی آملی، مانند سالهای گذشته حضور فعالی در نمایشگاه کتاب تهران دارد و به عرضه محصولات متنوع خود در حوزه نشر مکتوب و دیجیتال می پردازد.

 مصطفی امرایی مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی بنیاد اسراء؛ به معرفی آثار جدید منتشر شده و تشریح  مهم ترین برنامه های مرکز نشر اسراء در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخت.

وی با بیان این مطلب که این مرکز نشر با بیش از 330 اثر در نمایشگاه کتاب امسال حضور خواهد داشت، اظهار داشت:  مرکز بین المللی ترجمه و نشر اسراء امسال نیز در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران میزبان مخاطبین محترم هست، این مرکز از سال 74 به عنوان تنها متولی تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی جوادی مشغول فعالیت است و امسال که سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب را داریم، این انتشارات همچون سنوات قبل با بیش از 170 اثر مکتوب به زبان فارسی ، 40 عنوان کتاب به زبان عربی و همچنین 120 اثر دیجیتال درنمایشگاه حضور خواهد داشت که  24 عنوان کتاب از آثار جدیدی است که در نمایشگاه عرضه می شود.

مصطفی امرایی در معرفی آثار جدید این مرکز در نمایشگاه امسال گفت: مجلدات 43، 44، 45 تفسیر «تسنیم» و رحیق مختوم جلدهای 19 و 20 از مهم ترین آثاری است که با تلاش پژوهشگران بنیاد اسراء، به نمایشگاه امسال رسیده و به مخاطبان این حوزه ها عرضه می شود؛ از دیگر آثار جدید می توان به مجلدات نهم و دهم ادب فنای مقربان شرح زیارت جامعه کبیره، مجلداتی از کتاب سروش هدایت، کتاب امامت و کتاب صوم و خیارات با موضوع فقهی نیز اشاره کرد.

مدیر مرکز بین المللی نشر اسراء  در بخش دیگری از این مصاحبه به استقبال کم نظیر مردم از کتاب مفاتیح الحیات اشاره داشت و گفت: کتاب مفاتیح الحیات، از پرمخاطب ترین کتاب دردوران بعد از انقلاب است که تا کنون بالغ بر یک و نیم میلیون تیراژ داشته است و با توجه  به استفاده عمومی این کتاب، این مرکز تمام همت خود انجام داده و علاوه بر حفظ  کیفیت و استفاده از مرغوبترین مواد در طراحی و چاپ آن، هیچ گونه افزایش قیمتی بعد از 256 دوره چاپ 5 هزار جلدی،  از چاپ اول در سال 92 تا کنون نداشته و  با توجه به تورم سالهای اخیر و علی رغم مشکلات اقتصادی در صنعت چاپ و کاغذ، اما نسبت به حفظ قیمت و توان خرید کتاب اقدام شایسته انجام داده است.

وی در مورد زیرساخت های پیش بینی شده برای سهولت ارائه خدمات به مراجعه کنندگان به غرفه نشر اسراء از سوی آن مرکز، بیان داشت: با توجه به تجربه حضور ما در نمایشگاه های بین المللی داخلی و خارجی و اهمیت غرفه سازی در نمایشگاه ها، این مرکز امسال نیز به غرفه سازی با توجه به نیاز مخاطبین و بازدیدکنندگان اقدام کرد و کمتر غرفه هایی در نمایشگاه های بین المللی تهران را می بینید که به غرفه سازی اهتمام جدی داشته باشند؛ ما ضمن تبیین طراحی مناسب جدید و چشم نواز، نسبت به چینش آثار و سهولت دسترسی بازدیدکننده به اثرنیز تمهیداتی اندیشیدیم و با جدا سازی فضای کتابها از بخش فروش از جمله این اقدامات است، فضای اصلی غرفه همانند یک کتابخانه علمی دیده شده و می توان به قفسه کتابها بدون هیچ مزاحمتی برای خرید، نسبت به مطالعه یک موضوعی و مبحثی از کتاب اقدام و چنانچه آن کتاب بتواند پاسخگوی نیازهای علمی و فکری او باشد، نسبت به خریدش اقدام کند. مراجعه کنندگان اگر بعد از تورق کتاب به این نتیجه رسیدند که نسبت به خرید آن کتاب اقدام کند، بارکد هایی در قفسه ها در دسترس آنها قرار گرفته که دیگر نیاز به یادداشت برداری نام کتابها ندارند، و پس از جمع آوری بارکد کتاب ها، به صندوق فروش مرکز نشر که خارج از غرفه تعبیه شده مراجعه می کنند و به سرعت، بارکد ها توسط بارکد خوان خوانده می شود و کتاب به مشتری داده می شود.

همچنین تمامی علاقه مندان به آثار علامه جوادی آملی می توانند آثار را با 15 درصد تخفیف نقدی دریافت نمایند و 10 درصد قیمت پشت جلد کتابها نیز به عنوان بن هدیه خرید از سامانه جامع الکترونیک ایران به عزیزان داده می شود.

یکی دیگر از خدمات مرکز نشر در این نمایشگاه، ، مبحث انتقال کتب زمان خرید هست که ما به مشتریانی که تعداد زیاد کتاب خرید کنند و امکان انتقالش به صورت فردی برای آنها وجود نداشته باشد، پس از فاکتور و اخذ آدرس، همان روز توسط پیک رایگان برای آنها ارسال می شود.

وی درباره تولید آثار مرکز نشر اسراء به زبان های بین المللی نیز گفت: ترجمه و تولید این اندیشه در کشورهای ثانوی مخصوصا در جهان اسلام از دیگر برنامه های این مرکز می باشد که در همین زمینه تلاش شده با تاسیس مرکز الطباعه و النشر الاسراء در بیروت بتوانیم آنچه در حوزه مکتوبات به فارسی تولید و در دسترس قرار گرفته، به سرعت ترجمه و در دسترس جهان اسلام قرار دهیم. هم اکنون بیش از 16 جلد از کتاب شریف تسنیم یعنی تا پایان سوره آل عمران ترجمه و به مخاطبین عرضه شده است همچنین مجلدات ادب فنای مقربان، شرح زیارت جامعه کبیره،  دقیقا همطراز با فارسی به عنوان 10 جلد عربی تولید و در دسترس قرار گرفته است. با توجه به اینکه خیلی از موضوعات کتاب های تک جلدی هستند و مورد استقبال در کشورهای هدف نیز قرار گرفته اند، بیش از 18 عنوان اثر به زبان های عربی و انگلیسی و اردو ترجمه و عرضه شده است.

گفتنی است سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 12 تا 22 اردیبهشت ماه 1397 با شعار «نه به کتاب نخواندن» در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود.