تیتر اخبار | < بایگانی
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی‌آملی:
نمایشگاه کتاب می‌تواند ارتباط مولفان را با مخاطبان توسعه بخشد
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی مراسم افتتاحیه کنگره بین...
نظریه عقلانیت وحیانی، سامانه معرفتی برای تولید علوم دینی، حوزوی و دانشگاهی
اثری ارزشمند از آیت الله العظمی جوادی آملی:
کتاب «امامت؛ منشأ حیات خردمندانه بشر» در نمایشگاه کتاب تهران
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی در نشست علمی مطرح کرد؛
رابطه جهان بینی الهی با نظریه علم دینی/ نقش علم دینی در تمدن سازی
آیت الله العظمی جوادی آملی در درس اخلاق بیان فرمودند:
ممكن نیست كسی خلاف كند و آبرویش نرود
آیت الله العظمی جوادی آملی در درس اخلاق بیان داشتند:
کلام ائمه(ع) تفسیر آیات قرآن است/ علاقه و محبت مردم به قرآن و عترت سرمایه است

دیگر اخبار
تبیین اصول عقلانیت وحیانی در گفتگو با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی

تبیین اصول عقلانیت وحیانی در گفتگو با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی

لزوم تاسی هر چه بیشتر جامعه به حضرت خدیجه (س) / حضرت خدیجه؛ بانوی نمونۀ اسلام

لزوم تاسی هر چه بیشتر جامعه به حضرت خدیجه (س) / حضرت خدیجه؛ بانوی نمونۀ اسلام

کلیپ تصویری؛ مقام محبت: عبادت محبّانه «ادب بندگی 10»

کلیپ تصویری؛ مقام محبت: عبادت محبّانه «ادب بندگی 10»

باید به ماه رمضان به مثابه منجی و نجات‌بخش جامعه‌مان نگاه کنیم

باید به ماه رمضان به مثابه منجی و نجات‌بخش جامعه‌مان نگاه کنیم

کلیپ تصویری؛ مقام ریاضت:تقوا ریاضت دینی «ادب بندگی 7» بخش دوم

کلیپ تصویری؛ مقام ریاضت:تقوا ریاضت دینی «ادب بندگی 7» بخش دوم

بهترين راه برای عنداللهی شدن روزه گرفتن است

بهترين راه برای عنداللهی شدن روزه گرفتن است

نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 11639558


پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جمعی از شاگردان درس خارج فقه آیت‌الله العظمی جوادی آملی به مناسبت روز معلم، ضمن گرامیداشت یاد آیت‌الله شهید مرتضی مطهری از شخصیت علمی، فقهی و عرفانی این مرجع تقلید قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جمعی از شاگردان درس خارج فقه آیت‌الله العظمی جوادی آملی به مناسبت روز معلم، ضمن گرامیداشت یاد آیت‌الله شهید مرتضی مطهری از شخصیت علمی، فقهی و عرفانی این مرجع تقلید قدردانی کردند.

حجت‌الاسلام عباس اسکندری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم که یکی از شاگردان خارج فقه آیت‌الله العظمی جوادی آملی است در ابتدای این مراسم اظهار کرد: روز معلم بهانه‌ای است تا از مردان سترگی تجلیل به عمل آوریم که در زمان غیبت حجت معصوم خداوند و غربت پیروان مظلومش علم وراثت علم خاتم الانبیاء(ص) را به دوش گرفته تا توحید و یکتاپرستی را در زمانه شرک آلود جهان و دفاع از ارزش‌های والای انسانی، اسلامی را در دنیای آلوده به زشتی‌ها و پلشتی‌ها و بی‌بندوباری‌ها و ظلم و جنایت توفنده و سربلند به پیش ببرند تا مصداق «العلماء ورثة الانبیاء» باشند.

وی علمای امت را بعد از حضرات معصومین(ع) میراث‌دار وظایف رسول اعظم اسلام(ص) دانست و گفت: علمای وارسته و ربانی با تأسی از رسول خدا و ائمه هدی(ع) داعیا الی الله باذنه به حساب می‌آیند که در طول و عرض زمان غیبت در هر شرایط و موقعیت و با هر وسیله و ابزاری کوشیده‌اند تا انسان‌ها را به سوی خداوند فرا خوانند و این رسالت را با هر رنج و مشقتی به بهترین نحو به انجام برسانند.

حجت‌الاسلام اسکندری افزود: امروز برآنیم تا ضمن اشاره به این رسالت سنگین الهی علمای ربانی شیعه که همان دعوت به سوی خداوند است از یکی از برجسته‌ترین منادیان توحید و داعیان الی الله که عمری اهل زمین و زمان خود را به سوی خدا و دین و تقوا و پاکی دعوت کرده است تجلیل به عمل آوریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم از آیت‌الله جوادی آملی به عنوان شخصیتی یاد کرد که در کسب فضایل اخلاقی و طی مراحل معنوی و دستیابی به قله‌های بلند عرفانی و هم‌چنین پیمودن مدارج عالی علمی، امروز یکی از نام‌آوران دوره معاصر است.

وی با بیان این که آیت‌الله جوادی آملی در مباحث فقهی، صاحب سبک و مبانی مستقل نوآورانه است، تاکید کرد: ایشان در منظومه فکری خود با درک دقیق تحولات زمان می‌کوشند نیازهای واقعی جامعه را در زمان حاکمیت نظام دینی برآورده سازند.

حجت‌الاسلام اسکندری اظهار داشت: آیت‌الله جوادی آملی با موضع شجاعانه فقهی، نگاه دقیق و عمیق سیاسی و اجتماعی و سخنان مشفقانه و دلسوزانه با مسئولان اجرایی نظام در راستای حل مشکلات مردم، الگوی تمام عیار خیل عظیمی از عالمان و مبلغان و فعالان جامعه اسلامی به حساب می‌آیند.

وی گفت: آیت‌الله جوادی آملی شخصیت پرآوازه‌ای هستند که با تحمل رنج تحقیق و تدقیق در علوم، امروز یکی از نام‌آورترین عالمان در زمینه تولید علم و رشد و بالندگی علوم مختلف شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم یکی از وجوه ممتاز شخصیت آیت‌الله جوادی آملی را اهل مناظره بودن دانست و افزود: اهل مناظره بودن با اوضاع و احوال پرآشوب فتنه‌های علمی، سیاسی و اجتماعی برای دفاع از اسلام و انقلاب یکی از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر است.

گزارش تصویری