تیتر اخبار | < بایگانی
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی:
قیام عاشورا؛ الگویی برای تحقق اقتصاد عادلانه
حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی بیان کرد:
قرآن کتاب زندگی است/لزوم پرداختن به مدل‌‎های زیست قرآنی
آيت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق بيان داشتند:
كلمهٴ توحید یك قلعه فرهنگی است/ هیچ كشوری بدون توحید به مقصد نمی رسد
آيت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق بيان داشتند:
ائمه(ع) معلمان فرشته‌ شدن هستند/ قرآن کریم درصدد زنده کردن جامعه بشری است
آیت الله العظمی جوادی آملی در خطبه های نماز عید فطر بیان داشتند:
این کشور به لطف الهی مهد امنیت است/ باید عظمت خود را قدر بدانیم و آن را حفظ کنیم
مصاحبه با حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی:
امام علی(ع) و قرآن یک حقیقت و دو چهره‌اند/ رویکرد علوی به قرآن
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی؛
انسانِ باادب، ضعف ها را به خود و کمال را به خدا نسبت می دهد
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی؛
منبع ادب و منشأ حدود و مرزهاي انساني از جايگاه الهي است
آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با مسئولین حج و زیارت؛
حیات و ممات ما با کعبه مرتبط است/جایگاه کعبه برای زائرین به درستی تبیین گردد
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی؛
گسترش فرهنگ مهدوی مقدمه ایجاد تمدن مهدوی است

نمایشگر یک مطلب

دیگر اخبار
جامعه را میزان و عدل اداره می کند/تاکید بر رعایت حق همه افراد جامعه

جامعه را میزان و عدل اداره می کند/تاکید بر رعایت حق همه افراد جامعه

حضور آیت الله العظمی جوادی آملی در مراسم چهلمین سالگرد شهادت آیت‌الله مصطفی خمینی(ره)

حضور آیت الله العظمی جوادی آملی در مراسم چهلمین سالگرد شهادت آیت‌الله مصطفی خمینی(ره)

طب سنتی باید به معنای دقیق کلمه علمی شود

طب سنتی باید به معنای دقیق کلمه علمی شود

توصیه بر فراگیری علم و جلوگیری از اتلاف عمر/اگر کسی استعداد خوبی دارد و درس نخواند، اتلاف عمر کرده است

توصیه بر فراگیری علم و جلوگیری از اتلاف عمر/اگر کسی استعداد خوبی دارد و درس نخواند، اتلاف عمر کرده است

نهاد مرجعیت در عراق باید حفظ و تقویت شود

نهاد مرجعیت در عراق باید حفظ و تقویت شود

توصیه به مسئولین در خصوص رفع مشکلات مردم و پرهیز از اختلافات

توصیه به مسئولین در خصوص رفع مشکلات مردم و پرهیز از اختلافات

شناسه : 7161580
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی:


پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی با بیان این مطلب که «حماسه حسينی(ع) يک منبع معرفتی، معنوی، ايمانی و عاطفی است» بيان داشت: حماسه حسينی(ع) همه شئون ايمانی و دنيوی و اُخروی ما را به درستی تأمين و تضمين می کند، اما اینکه تا چه حدی ما از اين منبع استفاده کنيم به ما برمی گردد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با موضوع «حیات انسانی در مدرسه حسینی علیه السلام» در مسجد جامع امام حسن عسکری علیه السلام تهران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی با بیان این مطلب که حماسه حسيني، يک منبع معرفتي، معنوي، ايماني و عاطفي است؛ بيان داشت: حماسه حسيني، همه شئون ايماني و دنيوي و اُخروي ما را به درستي تأمين و تضمين مي‌کند، اما اینکه تا چه حدي ما از اين منبع استفاده کنيم به ما برمي‌گردد، به ميزان معرفت و آگاهي ما، به ميزان ايمان و شناخت ما، اين جريان عظيم يک منبع جوشان و خروشاني است که اگر به درستي بدان توجه شود همه ابعاد مورد نیاز ما را، از توحيد عرفاني تا مباحث اعتقادي و کلامي، تا مسائل فقهي را تأمين مي‌کند.

وی ادامه داد: اين يک حادثه و اتفاق در بخشي از اين کره خاکي و يا در گذري از گذشت زمان نيست بلکه يک منبع لايزالي است که به اراده پروردگار عالم وابسته است و اگر نبود اين اراده، هرگز اين حادثه باقي نمي‌ماند که بعد از 1400 سال اين گونه عاشقان، شيفتگان و مريدان سر از پا نشناخته و در مسير احياي آن گام بردارند.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضي جوادي آملي با اشاره به آیات نورانی قرآن کریم در باره حضرت ابراهیم اظهار داشت: آيت الله العظمی جوادي آملي والد بزرگوارمان مي‌فرمايند آن دعايي که حضرت ابراهيم(عليه السلام) نسبت به ذرّيه‌اش فرمود، آن دعاي توحيدي خالص، مسير محبّت و دوستي مردم را با خاندان حضرت ابراهيم تثبيت کرد؛ دعاي حضرت ابراهيم اين بود که خدايا! دل‌هاي مردم را به سوي اين خاندان بگردان، اين دعا که از عمق سويداي وجود ابراهيم خليل در سرزمين مکه در خلوت و تنهايي توحيدي ابراهيم جوشيد در بارگاه الهي مقبول افتاد و اين دعاي نبوي و علوي در باب ابي عبدالله(عليه السلام) اين دل‌ها را اين گونه شيفته و واله و شيداي سرزمين عاشقان و ميعادگاه عارفان کرده است. ما اين را از خودمان ندانيم، اگر محبتي، اگر علاقه‌اي، اگر ارادتي به پيشگاه حسين بن علي علیه السلام  است ما مشمول آن دعا هستيم.

رئیس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء تصریح داشت: مدرسه حسيني را بايد گرامي بداريم، شخصي خدمت ابي عبدالله(عليه السلام) آمد عرض کرد حالتان چطور است؟ ببينيد چقدر زيبا ابي عبدالله در پاسخ به همین سوال ساده، انسانيت را تشريح مي‌کند. انسان‌شناسي و شناخت موقعيت انسان آغاز و انجام انساني و هويت انساني در اين بيان زيبا و اصيل از سالار شهيدان حسين بن علي چقدر شنيدني و چقدر رساست، حضرت در پاسخ این شخص فرمود من در حالي شب را صبح مي‌کنم که باور دارم خدايي و پروردگاري بالاي سر من هست، ما به خالقيت خدا اعتراف داريم اما به ربوبيت خداي عالم خيلي باور نداريم! اگر کسي به ربوبيت خدا، پروردگاري خدا که او مبدأ پرورش و تربيت است و او مبدأ هويت‌سازي انساني است باور داشته باشد با علم خود، با اخلاق خود، با تربيت خود، با سليقه خود، با احکام خود، خود را اداره نخواهد کرد، اما حسين بن علي(عليه السلام) باور دارد که خدا رب است نه تنها خالق است بلکه رب است و همه جهات ربوبيت را او بايد تأمين کند. اين انسان‌شناسي است که حسين بن علي(عليهما السلام) به ما مي‌آموزد.

لازم به ذکر است مراسم سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در دهه اول محرم الحرام، با موضوع «حیات انسانی در مدرسه حسینی علیه السلام » و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام، هر شب بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع امام حسن عسکری واقع در میدان هروی، خیابان شهید کاظم موسوی غربی، نبش خیابان شهید افشاری برگزار می شود.