تیتر اخبار | < بایگانی
همزمان با سالروز میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س):
دفتر مرجعیت علمی و دینی آیت الله العظمی جوادی آملی در یزد افتتاح شد
گفتاری از حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی؛
ماه مبارک رمضان و احیاء حیات اجتماعی
در پی عقد تفاهم نامه همکاری های علمی پژوهشی، صورت گرفت:
ارتباط اینترنتی کتابخانه آستان قدس رضوی و بنیاد بین المللی اسراء
از بیانات آیت الله العظمی جوادی آملی؛
نقش موثر روزه در حل مشکلات مادی و معنوی

دیگر اخبار
دیدار رییس حوزه علمیه خراسان با آیت الله العظمی جوادی آملی

دیدار رییس حوزه علمیه خراسان با آیت الله العظمی جوادی آملی

سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی در حرم رضوی

سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی در حرم رضوی

اقامه نماز جماعت به امامت آیت‌الله العظمی جوادی آملی در حرم مطهر رضوی

اقامه نماز جماعت به امامت آیت‌الله العظمی جوادی آملی در حرم مطهر رضوی

بعثه آیت الله العظمی جوادی آملی در مدینه منوره

بعثه آیت الله العظمی جوادی آملی در مدینه منوره

دیدار تولیت آستان قدس رضوی با آیت الله العظمی جوادی آملی

دیدار تولیت آستان قدس رضوی با آیت الله العظمی جوادی آملی

سفر زیارتی و تبلیغی آیت الله العظمی جوادی آملی به مشهد مقدس

سفر زیارتی و تبلیغی آیت الله العظمی جوادی آملی به مشهد مقدس

نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 19448244
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی


پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در دیدار جمع منتخبی از سربازان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت شهید مرتضی مطهری به تبیین برخی ویژگی های علمی و شخصیتی این استاد برجسته پرداخت و بیان داشت: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری به وجود شخصیت هایی همچون شهید مطهری نیازمند است تا راه خود را در پیمودن مسیرهای دشوار بیابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در دیدار جمع منتخبی از سربازان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت شهید مرتضی مطهری به تبیین برخی ویژگی های علمی و شخصیتی این استاد برجسته پرداخت و بیان داشت: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری به وجود شخصیت هایی همچون شهید مطهری نیازمند است تا راه خود را در پیمودن مسیرهای دشوار بیابد.

وی ادامه داد: شهید مطهری انسانی خودساخته بود که گوهر وجودی او تحت رهبری اساتید بزرگ و والایی همچون امام راحل(ره) و علامه طباطبایی و دیگر بزرگان پرورش یافت و به این  جایگاه رسید. او هرگز دین را ابزار کار قرار نداد بلکه خود را در سلطه دین قرار داد.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح داشت: کاری که شهید مطهری آغاز کرد همان چیزی است که امروز خلاء آن را به طور جدی در جامعه، در نظام سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و تربیتی خود احساس می کنیم، در حقیقت ایشان در همان روزگار خود آینده اسلام و نیاز جامعه اسلامی را پیش بینی و برای رفع آن حرکت کرده بود.

وی اذعان داشت: اما دو جریان عمده در مقابل شهید مطهری قرار گرفتند، یکی جریان الحاد و کفر که در قالب نظام فکری کمونیسیم ظاهر شده بود و دیگری جریانات انحرافی و التقاطی؛ که آن شهید با این دو  جریان به مبارزه پرداخت. امروز از سوی تفکر کمونیستی خطری وجود ندارد اما تفکر التقاطی که خطرناک تر از تفکر کمونیستی نیز هست امروز نیز وجود دارد و خطرات بسیاری را متوجه جامعه امروز ما کرده است و اتفاقا شهید مطهری توسط همین تفکر به شهادت رسید. کسانی ایشان را شهید کردند که خود را مسلمان و انقلابی می دانستند اما نوع تفکر آنها از یک نوع التقاط آلوده بود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی خاطرنشان کرد: شهید مطهری اسلام ناب و اصیل را که در انزوا بود احیاء کرد و آن را به جوانان و عموم مردم معرفی نمود و فعالیت های ایشان به گونه ای بود که جامعه نیز این منطق را از شهید مطهری پذیرفت.

وی تاکید داشت: امروز نیز خلاء جامعه ما این است که ما از اسلام ناب و اصیل دور شده ایم و لازم است متفکران حوزوی و دانشگاهی با پیمودن راه شهید مطهری به دامان اسلام ناب برگردند و دامن جامعه را از آلودگی ها پاک کنند و مردم را با این تفکر بیش از پیش آشنا نمایند.