آرشیو اخبار 

عزت مؤمن امانت الهی است / مؤمن حق ندارد آبروی خودش را بريزد و خودش را ذليل کند

07 12 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جلسه درس اخلاق هفتگی آیت الله العظمی جوادی آملی این هفته نیز در محل مسجد اعظم قم به صورت حضوری و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار گردید.  

ویدئو کلیپ؛ لزوم داشتن روش و سنت حسنه در امور

07 12 2023

🔹 ما یک نوآوری داشته باشیم که مشکل ما را حل کند، همه بارها و کارها را به عهده زید و عمرو نگذاریم. اگر یک روش و سنت خوبی در کشورداری، در اداره مملکت، در حفظ ارزانی و اقتصاد داشته باشیم اینها نعمت خوبی است.

مروری بر اخبار و فعالیت های ماهانه بنیاد اسراء؛ آبان ماه 1402

06 12 2023

​​​​​​​پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به همت اداره روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد اسراء، ماهنامه اسراء که مروری است بر اخبار و فعالیت های ماهانه بنیاد اسراء (شماره 19 ، آبان ماه 1402) آماده و منتشر شد.

ویدئو کلیپ؛ نفس صاعد

02 12 2023

▫️ یكی از روایاتی كه از وجود مبارك #صدیقه_كبرا (سلام الله علیها) نقل شده است این است كه «مَنْ أَصْعَدَ إِلَى اَللَّهِ خَالِصَ عِبَادَتِهِ أَهْبَطَ اَللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ إِلَیهِ أَفْضَلَ مَصْلَحَتِه»؛ اگر كسی #خالص_ترین_عمل خودش را به پیشگاه ذات اقدس الهی ببرد، خدای سبحان #بهترین_مصلحت او را...

شماره چهل و دوم «دوفصلنامه علمی پژوهشی حکمت اسرا» منتشر شد

02 12 2023

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: ویژگی مهم این شماره، اختصاص چهار مقاله به بسط و ترویج مبانی «عقلانیت وحیانی» است که از اندیشه های ناب حضرت استاد علامه جوادی آملی (حفظه الله) سرچشمه گرفته اند.

فاطمه سلام الله علیها، کوثر قرآن کریم است / چون جامعه بشری از این کوثر محروم بود، همواره درگیر جنگ و خونریزی است

30 11 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همزمان با ایام فاطمیه، سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی با جمعی از جوانان و علاقه مند به معارف الهی خارج از کشور با موضوع «مقام و شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها» به صورت آنلاین برگزار گردید.

دیدار نماینده ولی فقیه در مازندران با آیت الله العظمی جوادی آملی

30 11 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران و هیئت همراه با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

مهمترين عاملی که میتواند بشر را نجات بدهد حکمت و جهانبينی توحيدی است

30 11 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همایش”بزرگ داشت حکیم ابوالقاسم میرفندرسکی” با پیام آیت الله العظمی جوادی آملی و با حضور جمعی از اساتید و پژوهشگران حکمت و فلسفه در اصفهان برگزار شد.  

سخنرانی آنلاین آیت الله العظمی جوادی آملی با موضوع «مقام حضرت زهرا سلام الله علیها» برگزار می گردد

29 11 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همزمان با ایام فاطمیه، سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی با جمعی از جوانان و علاقه مند به معارف الهی خارج از کشور با موضوع «مقام و شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها» به صورت آنلاین برگزار می گردد.

ویدئو کلیپ؛ شهید توحید

29 11 2023

▫️ صدیقه كبرا (سلام الله علیها) به عنوان #بارزترین_مصداق_اولوا_العلم، شهادت به وحدانیت می ‌دهد، همان طوری كه ملائكه شهادت می‌ دهند و همان طوری كه ذات اقدس الهی در مقام ظهور فعل شهادت می‌ دهد.

ویدئو کلیپ؛ تعزیت عالمانه

28 11 2023

▫️ فرق است بین دو نحوه بهره ‌برداری کردن از فاطمیه حضرت زهرا (سلام الله علیها)! یکی آن روایاتی که جبرئیل می ‌آید و مطالب را می ‌گوید را می ‌خواند و گریه می‌ کند و لو کسی برایش مدّاحی نکند؛ یکی تا کسی برایش مدّاحی نکند گریه نمی‌ کند؛ خیلی فرق است!

ویدئو کلیپ؛ امت مظلوم!

28 11 2023

▫️ در هنگام دفن #حضرت_صدیقه_کبری (سلام الله علیها) وجود مبارک حضرت امیر (سلام الله علیه) رو به قبر مطهر پیغمبر (صلّی الله علیه و آله و سلّم) کرد و به حضرت عرض کرد: «وَ سَتُنَبِّئُكَ ابْنَتُك‏ بِتَضَافُرِ أُمَّتِكَ عَلَی وَ عَلی هَضْمِهَا حَقَّها؛ فَأَحْفِهَا السُّؤَالَ وَ اسْتَخْبِرْهَا...

ضرورت بودن علم کلام در حوزه / ورود به مباحث علم کلام، دقیق و حساب شده باشد

28 11 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جمعی از اعضای بنیاد فرهنگ جعفری صبح امروز با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

Responsive Image

دیگر اخبار